LOADING

Type to search

Biala Piska Gmina Kultura TOP

(…) „O wolność trzeba dbać i o nią walczyć…” Obchody 99-lecia Niepodległej Polski.

Redakcja 12 listopada 2017
Share

Po 123 latach zaborów Polacy odzyskali niepodległość. Odzyskali prawo do samostanowienia i zrzucili kajdany rosyjskie, niemieckie i austro-węgierskie.
Dziś 11 listopada 2017 r. w całej Polsce obchodzimy 99-lecie odzyskania niepodległości.

W Białej Piskiej również upamiętniono tę ważną dla nas — Polaków — datę.
Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele p.w Świętego Andrzeja Boboli w Białej Piskiej.
Dalsza część uroczystości, po przemarszu ulicami miasta odbyła się przed budynkiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Piskiej, gdzie pod obeliskiem Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty.
Były okazjonalne przemówienia, apel pamięci poległych oraz salwa honorowa.

Część artystyczna obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w restauracji WRZOS, gdzie na jej scenie zaprezentował się Piski Chór Kameralny pod batutą Lecha Ostrowskiego.
Patriotyczne pieśni i wiersze o Polsce zaprezentowali też uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej oraz laureaci konkursu „Strofy o Ojczyźnie” zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Białej Piskiej.
Podczas tegorocznych obchodów Burmistrz Białej Piskiej odznaczył wyróżnionych mieszkańców, medalem „Zasłużony dla rolnictwa”.
Obchody Narodowego Dnia Niepodległości zwieńczył występ uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Białej Piskiej, którzy zaprezentowali się w utworze „Panie Generale” z repertuaru Haliny Mlynkovej & MRR
Zapraszamy do zapoznania się z videorelacją.

Komentarze

komentarzy