LOADING

Type to search

Region TOP

Policjanci odzyskali trzy skradzione rowery.

Redakcja 25 stycznia 2018
Share

Piscy kryminalni wyjaśnili sprawę kradzieży trzech rowerów. Do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku. Nieznany sprawca ukradł stojące na klatce jednoślady. Jak się okazało był to 35- letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W tej sprawie zatrzymana została jeszcze jedna osoba. To 27-letni mieszkaniec gminy Pisz, któremu policjanci przedstawili zarzut paserstwa.

Piscy kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży rowerów. Zostały one skradzione w październiku ubiegłego roku z klatki schodowej jednego jednego z piskich bloków. Jednoślady stały tam zabezpieczone zapięciem. Nieznany sprawca przełamał je i w ten sposób przywłaszczył sobie trzy rowery.

Śledczy kilka dni temu odzyskali skradzione jednoślady. Znaleźli je w jednym z domów na terenie gminy Pisz. Idąc dalej tym tropem ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwa tego dokonał w okresie tzw. recydywy, stąd zasądzona kara będzie dla niego wyższa.

Pracując dalej nad tą sprawą kryminalni ustalili, że skradzione rowery trafiały do 27-letniego mieszkańca gminy Pisz, który je sprzedawał. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawy do tego, aby zatrzymać 27-latka i przedstawić mu zarzut paserstwa. Mężczyzna ten z towarzyszących okoliczności powinien i mógł bowiem przypuszczać, że rowery uzyskane zostały za pomocą czynu zabronionego.

Obaj zatrzymani mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Komentarze

komentarzy