LOADING

Type to search

Biala Piska Gmina TOP

Ratownicy z Białej Piskiej dostali nowy ambulans.

Redakcja 2 lutego 2018
Share

Nową karetkę pogotowia od dziś (2.02) mają do dyspozycji ratownicy medyczni z Białej Piskiej.
Zakup wozu był możliwy dzięki budżetowej dotacji wojewody warmińsko-mazurskiego. Podobny sprzęt trafił do sześciu szpitali w regionie. Jest to już trzecia nowa karetka w powiecie piskim.

W uroczystości, która odbyła się przed siedzibą Zespołu Ratownictwa Medycznego w Białej Piskiej, wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Jerzy Małecki, starosta piski Andrzej Nowicki, burmistrz Białej Piskiej Wojciech Stępniak, Marek Skarzyński, dyrektor piskiego szpitala, jego zastępca dr Krzysztof Woźniak, ks. proboszcz Piotr Butrymowicz oraz radni.

Działającego, ale niestety szwankującego już Mercedesa zastąpił nowy Volkswagen.

– Rozlokowanie samochodu do placówki ośrodka zdrowia w Białej Piskiej, to dobry efekt współpracy między samorządami — mówi Marek Skarzyński, dyrektor piskiego szpitala.

– Mimo problemów, z jakimi boryka się Polska Służba Zdrowia Szpital Powiatowy w Piszu ma jednak dobrą ocenę — mówi Starosta Piski, Andrzej Nowicki

Przekazanie dotacji celowej przez wojewodę warmińsko-mazurskiego to ponad 3 mln 800 zł na poprawę wyposażenia Szpitalnych Oddziałów Ratowniczych oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego
Wsparcie otrzymało kilkanaście placówek z naszego regionu. Najwięcej, bo 430 tys. zł. trafiło do piskiego szpitala.

– Duży obszar Gminy Biała Piska to mieszkańcy, do których zespół wyjeżdża średnio trzy razy na dobę, wożąc pacjentów do szpitali w Piszu i Ełku. Nowy i sprawny ambulans to nieodzowne narzędzie, które ratuje ludzkie życie — mówi burmistrz Białej Piskiej Wojciech Stępniak.

To jednak nie koniec dobrych informacji.
Szpital oprócz dotacji na nową karetkę dostał też wsparcie na wyposażenie oddziału ratunkowego.

Ratownicy, którzy otrzymali dziś sprzęt, są niezwykle zadowoleni. Mają też nadzieję, że to nie koniec wymiany piskiego taboru medycznego.

Najnowszy ambulans daje nadzieje nowej rzeczywistości.

 

Komentarze

komentarzy