LOADING

Type to search

Region TOP

Strzeżcie się! Piscy Policjanci otrzymali nowe radiowozy.

Redakcja 17 stycznia 2018
Share

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piszu otrzymali trzy nowe radiowozy. To dwa oznakowane pojazdy marki Opel Mokka i nieoznakowany citroen C3. Samochody o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych zostały zakupione z pieniędzy przekazanych przez Zarząd Powiatu Piskiego, Gminę Pisz oraz ze środków Komendy Głównej Policji.

W środę (17 stycznia br.) w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu odbyło się przekazanie nowych radiowozów. W uroczystości wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Tomasz Klimek, Poseł na Sejm RP – Jerzy Wojciech Małecki, Starosta Powiatu Piskiego – Andrzej Nowicki, Przewodnicząca Rady Powiatu -Irena Jatkowska, Zastępca Burmistrza Pisza -Janusz Puchalski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Piszu – Lech Borak, a także Ksiądz Kapelan Jan Karbowski.

Policjanci piskiej komendy otrzymali trzy nowe radiowozy. Dwa z nich są oznakowane. To samochody marki Opel Mokka. Trzeci to pojazd nieoznakowany marki Citroen C3. Nowe radiowozy poświęcił Ksiądz Kapelan Jan Karbowski, aby jeździło się nimi bezpiecznie.

Przekazane do użytku radiowozy zostały zakupione w ramach programu „50x50”. Oznacza to, że połowa kwoty została wyłożona przez lokalny samorząd, a drugą połowę sfinansowała Komenda Główna Policji z Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

Stąd słowa podziękowania dla przedstawicieli władz samorządowych padły z ust Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz ze strony Komendanta Powiatowego Policji w Piszu.

Mł. insp. Radosław Drach podkreślił, że zakup tych radiowozów nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne wsparcie i zaangażowanie władz samorządowych, którym najwyraźniej leży na sercu bezpieczeństwo mieszkańców powiatu piskiego. Dobra współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie i poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności, ale także na lepsze warunki pracy policjantów. Komendant serdecznie podziękował za dotychczas okazaną pomoc i wsparcie finansowe zarówno ze strony powiatu, jak gminy.

Dzięki bardzo dobrze układającej się współpracy z lokalnym samorządem piska policja otrzymała 3 nowe samochody na łączną kwotę ponad 200 tysięcy złotych.

Oznakowane radiowozy będą służyły w codziennej służbie policjantom prewencji i ruchu drogowego. Pojazd nieoznakowany trafi do dyspozycji służby kryminalnej.

Komentarze

komentarzy