LOADING

Type to search

Gmina TOP

19 dni… Kampania przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży.

pstrz/redakcja 9 listopada 2017
Share

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada szkoły, instytucje oraz inne placówki biorą udział w światowej kampanii “19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży.
Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Głównym organizatorem działania jest Women’s World Summit Foundation  – genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet.
W Polsce działania kampanii koordynuje Fundacja po DRUGIE zachęcając placówki i instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą do włączania się w organizację i prowadzenie działań.
W tym roku kampania odbywać się będzie pod hasłem zapobiegania tradycyjnym, krzywdzącym praktykom.

Głównym celem kampanii jest budowanie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży. Świata lepszego, bezpiecznego, gwarantującego wszystkim odpowiednie warunki dorastania i rozwoju.

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej wraz z jej uczennicami zorganizowano mini sesję zdjęciową, przedstawiającą sceny krzywdzenia dzieci i młodzieży.
Koordynatorem akcji jest Magda Gentek.
Ogromnie zaangażowanymi aktorami byli uczniowie szkoły: Wiktoria Nikończuk, Aleksandra Lipińska, Angela Dąbrowska, Natalia Szymczyk, Wiktoria Papież, Natalia Chalamońska oraz Patryk Modzelewski.

Komentarze

komentarzy

Loading...