LOADING

Type to search

Gmina Kultura TOP

Gminne Spotkanie z Mikołajem.

pstrz/redakcja 9 grudnia 2017
Share

Już od rana, 6 grudnia w swoje imieniny – Mikołaj rozpoczął swoją pracę od odwiedzenia chorych z terenu Gminy Biała Piska. Nie wszyscy wiedzą, ale Święty Mikołaj odwiedza osoby chore i niepełnosprawne – cyklicznie od dobrych kilkudziesięciu lat!
Oficjalnie, czerwony Gość pojawił się tuż po godzinie 16.00 na dorocznym spotkaniu z dziećmi, które przybyły do Auli Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej.
Wspaniała, klimatyczna muzyka, tańce i występy dzieci z Klubu Tańca Towarzyskiego Balavio – podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Piskiej  – uświetniły tegoroczne gminne spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Podczas spotkania dla dzieci przygotowano moc atrakcji! Jedną z nich, była możliwość napisania kartki z życzeniami imieninowymi dla Świętego Mikołaja. Na tę okazję,  pomocnikiem Mikołajkowej Poczty gościa z Laponii, został Burmistrz Białej Piskiej Wojciech Stępniak.
To on pomagał najmłodszym w pisaniu kartek oraz pilnował, aby każda z nich trafiła do skrzynki!
Kiedy przyszedł czas spotkania z Mikołajem – czekała na niego wielka niespodzianka!
Prezent przygotowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, a w zasadzie ogromna bombka z elementami miasta, na jego 295 rocznicę nadania praw miejskich – sprawiła Mikołajowi wielką radość!
W podziękowaniu za pomoc w organizacji świątecznej poczty, Święty Mikołaj przekazał swój prezent w ręce burmistrza. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek.
Zapraszamy do galerii zdjęć!

Komentarze

komentarzy

Loading...