LOADING

Type to search

Biala Piska Kultura TOP

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Białej Piskiej otrzymała dofinansowanie z programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”.

pstrz/redakcja 30 listopada 2017
Share

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Białej Piskiej wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy. Było to możliwe dzięki pozyskaniu środków finansowych z programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2017 ze środków Instytutu Książki. Jest to ogólnopolski konkurs, w którym biblioteki z całego kraju aplikują o środki na wyposażenie w nowy sprzęt komputerowy.

W ostatnim konkursie wzięło udział 729 bibliotek, a do dofinansowania zakwalifikowało się tylko 133. Nasza biblioteka znalazła się w tym zacnym gronie na 72 miejscu.

Dzięki dofinansowaniu zakupiono 8 komputerów stacjonarnych, drukarkę laserową, IPad AIR, czytnik kodów kreskowych, routery wifi oraz laptop. Wydatkowano kwotę
26 900,00 zł ze środków Instytutu Książki oraz 4 750,00 zł ze środków własnych biblioteki. Pięć z nowo zakupionych zestawów komputerowych oraz Ipad AIR przeznaczono dla użytkowników Czytelni Miejsko-Gminnej biblioteki Publicznej w
Białej Piskiej. Zakupiony sprzęt komputerowy posłuży również dla bibliotekarzy do prac wewnętrznych: katalogowania zbiorów i udostępniania ich online oraz zautomatyzowanego wypożyczania książek.

Otwarcia naszej nowo wyposażonej Czytelni MGBP w dniu 28.11.2017 r. dokonał Burmistrz Białej Piskiej Wojciech Stępniak, dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Piskiej Jacek Bućko, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Białej Piskiej Andrzej Rosiński oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Białej Piskiej Agnieszka Kowalczyk wraz z młodzieżą.

Zapraszamy do odwiedzania Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Piskiej

Komentarze

komentarzy

Loading...