LOADING

Type to search

Region TOP

Na obcych lepiej jest uważać.

pstrz/redakcja 1 grudnia 2017
Share

O tym fakcie przekonała się jedna z mieszkanek Białej Piskiej, która nieumyślnie wpuściła do mieszkania obcego jej mężczyznę.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć – do mieszkania kobiety zapukał młody mężczyzna podający się za sąsiada.
Przyszedł on do niej z prośbą o pomoc, ponieważ jak twierdził – zatkał mu się odpływ kanalizacyjny. Mężczyzna poprosił kobietę o puszczenie wody pod prysznicem.
W ramach rekompensaty za zużytą wodę zaoferował jej kwotę 100 zł. Po czasie stwierdził też, że ma przy sobie tylko banknot 200 zł i poprosił kobietę o rozmienienie.
Mieszkanka Białej Piskiej nie zorientowała się, że to jedynie trik stosowany przez złodzieja. W tym samym czasie do mieszkania wszedł inny, starszy mężczyzna.
Młodszy skutecznie odwrócił uwagę kobiety, podczas kiedy starszy mężczyzna okradł mieszkanie.

Policjanci apelują o rozwagę! O metodach na „wnuczka” oraz na „policjanta” słyszał prawie każdy. Przebiegłość złodziei nie ma jednak granic i stale pojawiają się coraz to nowe metody żerowania na naiwności osób starszych.

Wzmożoną czujność należy zachować szczególnie w okresie przedświątecznym. – mówi kom. Anna Szypczyńska Oficer Prasowy Komendy Powiatowej w Piszu

„Na wnuczka”, na policjanta”, „na inkasenta”, a teraz także „na konto prokuratora” – przestępcy nie ustają w wymyślaniu nowych metod, za pomocą których próbują oszukać jak najwięcej osób. Przeciwko nim stają policjanci, którzy nie ustają w ściganiu bezdusznych oszustów, bezwzględnie wykorzystujących naiwność i dobrą wolę swoich ofiar. Jednak pamiętajmy, że w pierwszej kolejności za bezpieczeństwo swoje i naszego mienia odpowiadamy my sami.

Policja ostrzega! Funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy!

Pamiętajmy!

  • Policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców, właścicieli firm, instytucji finansowych i nie proponują udziału w prowadzonych przez siebie działaniach.
  • Funkcjonariusze nigdy nie odbierają pieniędzy, a także nie proszą o ich przekazywanie osobom obcym czy przelewanie na konta bankowe.
  • W pierwszej kolejności to każdy z nas indywidualnie jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje i swojego mienia. Nie dajmy się naciągnąć oszustom!
  • W każdym przypadku, gdy mamy podejrzenia co do uczciwości i intencji osoby, która do nas dzwoni, należy zachować ostrożność, a w razie jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z policją pod numerem 112 lub 997.

Komentarze

komentarzy

Loading...