LOADING

Type to search

Biala Piska TOP

Wigilia, podziękowania i Betlejemskie Światełko Pokoju.

pstrz/redakcja 20 grudnia 2017
Share

19 grudnia 2017 na dziedzińcu zamkowym w Olsztynie harcerze przekazali przedstawicielom 21 hufców z województwa Warmińsko-mazurskiego Betlejemskie Światełko Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju po raz pierwszy zorganizowano w roku 1986 w Linz, w Austrii jako część bożonarodzeniowych akcji charytatywnych.
Wtedy akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności”, dziś symbol pokoju znany jest pod nazwą „Betlejemskie Światełko Pokoju”.
Związek Harcerstwa Polskiego organizuje je od roku 1991. Światło z Betlejem trafia do różnych krajów, a harcerze, którzy je przekazują, dzielą się radosną nowiną o narodzeniu Zbawiciela oraz krzewią wartości braterstwa i pokoju.

W tym roku do Polski światło dotarło po raz 27. pod hasłem „W Tobie jest światło”

Tego samego dnia odbyło się także spotkanie opłatkowe hufców z województwa Warmińsko-mazurskiego, podczas którego nie mogło zabraknąć życzeń, ale także podziękowań dla osób i instytucji, które stale współpracują z lokalnymi hufcami.
Wśród osób, które otrzymały specjalne podziękowania i wyróżnienia były także władze samorządowe Gminy Biała Piska oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Piskiej.
Na wniosek hm. Katarzyny Konopka komendant ZHP Hufca Pisz im. Janusza Korczaka Burmistrz Białej Piskiej Wojciech Stępniak i Dyrektor M-GOK w Białej Piskiej Jacek Bućko otrzymali Honorową Odznakę Przyjaciół Harcerstwa.
Gratulujemy!

Komentarze

komentarzy

Loading...