LOADING

Type to search

Gmina TOP

Zajęcia komputerowe seniorów z UTW.

pstrz/redakcja 9 stycznia 2018
Share

Kim jest senior na czasie? To senior, który wirtualny świat komputera i Internetu ma w małym palcu.
Internet ułatwia życie na wielu płaszczyznach. Można nie tylko robić zakupy bez wychodzenia z domu, czytać prasę czy nawiązywać nowe znajomości.
Komputer ułatwia też utrzymywanie więzi rodzinnych chociażby dzięki komunikatorom i portalom społecznościowym.

Jednak aby móc korzystać ze wszystkich udogodnień, należy się najpierw przełamać i przekonać oraz nauczyć podstawowej obsługi komputera.
(…) Nidgdy nie jest na to za późno! – mówią zgodnie seniorki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białej Piskiej.
Sam sobie pozostawiony senior może oczywiście pogubić się w wirtualnym świecie komputera. Pozostawiony bez opieki może też wpaść w niezłe tarapaty!
Dlatego też dziś 9 stycznia w Czytelni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Piskiej odbyły się zajęcia dla słuchaczy seniorów z UTW w Białej Piskiej.

Zajęcia przeprowadził Andrzej Rosiński Dyrektor ZOPO w Białej Piskiej, który zapoznał słuchaczy z obsługa komputera, zaprezentował działanie stron internetowych oraz wprowadził w wirtualny świat portali.
Nie wszystkie tematy były obce dla uczestników zajęć. Część z nich wie jak korzystać z komputera. Wie też jak robić chociażby zakupy!

Senior po 60 roku życia to aktywny senior” – mówi jedna z uczestniczek zajęć.

Na zajęciach takich jak te, seniorzy słuchacze UTW dowiadują się nie tylko jak założyć pocztę i napisać e-mail, ale także uczą się poruszania w świecie mediów społecznościowych, co jest dziś niezwykle trudne z uwagi na czyhające tam niebezpieczeństwa.

Komentarze

komentarzy

Loading...